SalMar – Frigivelse av ansattes Restricted Share Units i Salmar ASA
Frigivelse av ansattes Restricted Share Units i SalMar ASA («Selskapet»)
1. Deltagere i Selskapets RSU program har 4. november 2026 fått frigitt totalt 130 845 RSUer. Som følge av frigivelsen vil 130 845 aksjer overføres fra selskapets beholdning av egne aksjer. Etter transaksjonen har Selskapet 27 910 egne aksjer.
2. RSUer frigitt til primærinnsidere 4. november 2026:
- Anders Fjellheim har mottatt 551 aksjer i Selskapet
- Arthur Wisniewski har mottatt 1 435 aksjer i Selskapet
- Eva Haugen har mottatt 1 187 aksjer i Selskapet
- Frode Arntsen har mottatt 3 456 aksjer i Selskapet
- Håkon Husby har mottatt 886 aksjer i Selskapet
- Ingvild Kindlihagen har mottatt 374 aksjer i selskapet
- Roger Bekken har mottatt 2 316 aksjer i Selskapet
- Runar Sivertsen har mottatt 1 618 aksjer i Selskapet
- Simon Søbstad har mottatt 1 853 aksjer i Selskapet
- Ulrik Steinvik har mottatt 2 043 aksjer i Selskapet
3. Salg av aksjer
Primærinnsiderne listet nedenfor har 4. november 2026 bedt om at tredjepart omgående selger en andel av de mottatte aksjene. Salget er et pålagt og pliktig nedsalg som gjennomføres utelukkende for å dekke skatteforpliktelsene som oppstår ved mottak av aksjene.
Endelig salgskurs oppnådd av tredjepart ved salg av aksjene i markedet var NOK 594,4814 per aksje.
- Anders Fjellheim har solgt 266 aksjer i selskapet
- Arthur Wisniewski har solgt 692 aksjer i selskapet
- Eva Haugen har solgt 573 aksjer i selskapet
- Frode Arntsen har solgt 1 806 aksjer i selskapet
- Håkon Husby har solgt 365 aksjer i selskapet
- Ingvild Kindlihagen har solgt 177 aksjer i selskapet
- Roger Bekken har solgt 1 140 aksjer i selskapet
- Runar Sivertsen har solgt 748 aksjer i selskapet
- Simon Søbstad har solgt 894 aksjer i selskapet
- Ulrik Steinvik har solgt 986 aksjer i selskapet
4. Ny aksjebeholdning
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Anders Fjellheim 1 653 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 1 935 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Arthur Wisniewski 1 808 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 5 546 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Eva Haugen 1 484 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 2 353 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Frode Arntsen 4 313 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 16 532 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Håkon Husby 1 111 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 3 436 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Ingvild Kindlihagen 403 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 771 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Roger Bekken* 2 637 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 25 265 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Runar Sivertsen** 2 222 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 7 963 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Simon Søbstad 2 537 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 3 927 aksjer i Selskapet.
- Etter gjennomføring av overnevnte transaksjoner har Ulrik Steinvik*** 2 653 RSUer i Selskapet. Primærinnsideren har i dag 124 340 aksjer i Selskapet.
* Eier 25 265 direkte og indirekte gjennom nærstående parter.
** Eier 7 963 direkte og indirekte gjennom personlig nærstående.
*** Eier 124 340 direkte og indirekte gjennom personlig nærstående. Eier i tillegg 100% av aksjene i Nordpilan AS. Nordpilan AS eier 0,17% av aksjene i Kverva AS, som igjen gjennom Kverva Industrier AS eier 44,3% av aksjene i SalMar ASA.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Håkon Husby, IR-ansvarlig SalMar
Telefon: + 47 936 30 449
E-post: hakon.husby@salmar.no
Denne informasjonen er underlagt offentliggjøringskrav i henhold til artikkel 19 i EUs markedsmisbruksforordning og verdipapirhandelloven § 5-12.
Vedlegg
